loading...
گروه کتیرا پیشرو در ارائه اطلاعات صحیح پیرامون گیاهان دارویی

کتیرا

کشت,مراقبت برداشت آبیاری خاک دما بیماری ها

گیاه aloe vera  گیاهی است با ظاهر بوته ای انبوه پایا همیشه سبز شاداب و پر طراوت. ارتفاع ان حدود 60 سانتیمتر بوده و دارای ساقه چوبی کوتاه به ضخامت 5 تا 10 سانتیمتر برگ های نیزه ای شکل و مستقیما به محور ساقه متصل هستند.

رنگ برگ ها سبز و یا سبز مایل به خاکستری تعداد برگ ها بین 10 تا 20 عدد با کناره های نازک و حامل خار های نوک تیز مخروطی راست و یا کمی خمیده به طول 2 میلیمتر می باشد. طول برگ ها 30 تا 50 سانتیمتر و عرض انها 8 تا 10 سانتیمتر و ضخامتشان بین 1 تا 3 سانتیمتر است. گل اذین گل ها خوشه ای و به رنگ زرد و یا زرد مایل به سبز ابتدا عمود به محور مرکز گل اذین قرار گرفته سپس از قاعده خوشه شروع به اویزان شدن می نمایند.

طول شاخه گلدار به 60 تا 70 سانتیمتر می رسد. اعضا گل به هم چسبیده هستند میوه از نوع کپسول لوکولیسید و به رنگ قهوه ای مدور تا تخم مرغی شکل به طول 1 تا 2 میلیمتر و در اواخر فصل بهار تا اوایل فصل تابستان به رشد کامل می رسند.

اندام دارویی :

برای تهیه شیرابه برگ های بیرونی را در ماه های شهریور و یا مهر پس از چند روز بارندگی بریده و به حالت ایستاده و فشرده به هم در داخل ظرف و یا گودالی که در زمین کنده شده و کف ان به وسیله پوست بز و یا اسب مفروش گردیده قرار می دهند.

پس از 24 ساعت شیرابه حاصله را در یک ظرف مسی بر روی اتش مستقیم به مدت 4 ساعت تبخیر می نمایند. تغلیظ شیرابه ممکن است در هوای ازاد و در افتاب بدون حرارت نیز صورت بگیرد. روش دیگر تهیه شیرابه به وسیله دستگاه های فشار پس از بریده و خرد کردن برگ ها صورت می گیرد.

ولی محصول تهیه شده از جریان طبیعی شیرابه بدون استفاده از فشار مرغوب تر می باشد. شیرابه تغلیظ شده پس از سرد شدن به صورت توده قهوه ای رنگ مایل به سبز است و پس از شکستن حالت توده شیشه ای دارد. ورقه های نازک شیرابه شفاف بوده و رنگ انها مایل به قرمز است. شیرابه به حالت پودر به رنگ زرد مایل به سبز بوده و بوی ان تند مشخص با طعم نامطبوع و تلخ می باشد.

پرورش آلوئه ورا

دامنه انتشار:

الوئه ولگاریس بومی افریقا است. در قرن هفدهم میلادی کشت ان در جزایر انتیل متداول گردید. امروزه در جزایر هندوستان کوراکائو جزایر اندونزی سواحل مدیترانه جامائیکا مکزیک پورتوریکو در ایالات فلوریدا و تکزاس امریکا کشت می شود.

در ایران نیز در جزیره خارک کاشته می شود و بومیان به طور سنتی بر مزار مردگان می کارند.

ترکیبات:

صبر زرد حدود 5 درصد اب دارد میزان مواد معدنی ان کم بوده و در صورتی که مورد تقلب قرار نگرفته باشد حدود 1 الی 2 درصد است. در ترکیب صبرزرد مقدار بسیار کمی اسانس وجود دارد و بوی مخصوص ان را به وجود می اورد. عمده ترین ترکیبات صبر زرد را مواد رزینی و مشتقات انتراکینونی تشکیل می دهند.

مقدار رزین در صبرزرد های مختلف 10 الی 20 درصد می باشد. این ماده قسمتی از محلول الکلی صبرزرد را تشکیل می دهد که در اثر افزودن اب اسیدی رسوب می کند. رزین در الوئه فروکس مورد برری قرار گرفته است و به نظر می رسد که شامل c – گلیکوزید کرومون به نام الوازین و اگلیکون ان به نام الوازون است.  همچنین الوازین به صورت مشتقات استری اسید های فرولیک پاراکوماریک و سینامیک وجود دارد.

این اسید ها از طریق عوامل هیدروکسیل گلوکز متصل به ژنین تولید استر های متعددی را می نمایند. عمده ترین ترکیب صبر زرد را باریالوئین تشکیل می دهد که حدود 15 الی 30 درصد ترکیب صبرزرد های مختلف را به وجود می اورد. باربالوئین از نوع c – گلیکوزید ها بوده و در ان گلوکز از طریق کربن 10 به الو-امودین-انترون متصل می باشد. ساختمان باربالوئین نشان می دهد که وضعیت کربن 10 امکان ایزومریزاسیون را فراهم می کند.

به طوری که الوئین a (10R  ) و الوئین B اپیمر ( 10S  ) می باشد. در الوئه باربادنیس مقدار قابل ملاحظه ای ایزوباربالوئین وجود دارد. این ماده مسئول تولید رنگ قرمز ارغوانی ضمن واکنش مشهور به ایزوباربالوئین است.

موارد استعمال:

عمده ترین اثر صبرزرد خاصیت مسهلی ان است که به صورت خوراکی مصرف دارد و به صورت موضعی در جهت التیام زخم ها و سوختگی ها استفاده می گردد. همچنین در فراورده های ارایشی و بهداشتی بالاخص فراورده های ضد افتاب نیز مورد مصرف می گردد.

مقدار مصرف : صبرزرد در مقادیر مختلف اثرات درمانی متفاوتی را از خود نشان می دهدو به طوری که 20 الی 60 میلی گرم ان مقوی و صفرابر به مقدار 100 میلی گرم ملین و در مقادیر 200 میلی گرم مسهل می باشد.

عوارض جانبی : صبرزرد مسهلی قوی بوده و با افزایش حرکات دودی روده ها ممکن است باعث درد های شکمی شود این دارو با تحریک معده و روده ها سبب تجمع خون در اعضا داخل لگن خاصره شده و با دوز های بالا احتمال ایجاد نفریت اسهال خونی و گاستریت همراه با خونریزی دارد. مصرف طولانی ان مانند سایر مسهل های محرک سبب اسهال ابکی همراه با دفع قابل توجهی از الکترولیت ها مخصوصا پتاسیم شده و منجر به ضعف عضلانی و کاهش وزن بدن می گردد.

موارد احتیاط : مصرف صبرزرد در بیماران مبتلا به هموروئید و بیماران با ناراحتی کلیه ممنوع می باشد همچنین مانند سایر مسهل ها در موارد انسداد روده درد های شکمی تهوع و استفراغ نباید تجویز شود. صبرزرد موجب قرمز شدن رنگ ادرار قلیایی می شود. نظر به اثرات تحریکی و مسهلی ان تجویز این دارو در زنان حامله ممنوع است به دلیل احتمال ترشح انتراکینون ها در شیر به هنگام شیردهی باید از مصرف ان خودداری نمود.  کاشت پاجوش آلوئه ورا

کاشت آلوئه ورا

کشت گیاه آلوئه ورا نیازمند خاک با هوموس کم، زهکشی مناسب، PH  اسیدی و اقلیم گرم و خشک می باشد. در روش کاشت سنتی این گیاه می بایست، در اواخر تابستان و اوایل پاییز پاجوش ها را از گیاه جدا نموده و در درون گلخانه ها، در بستر مناسب کشت نمود تا ریشه دار شوند و استحکام کافی پیدا کنند، سپس پاجوش های ریشه دار شده را در فصل بهار به مزرعه اصلی منتقل نمود.

سیستم کاشت گیاه آلوئه ورا به صورت فارو می باشد، که در این حالت فاصله ردیف ها را حدود ۱۰۰ سانتی متر و فاصله گیاهان روی هر ردیف را ۵۰ سانتی متر در نظر می گیرند. برای کشت یک هکتار گیاه آلوئه ورا، حدوداً به ۲۵ هزار پاجوش نیاز می باشد. کاشت پاجوش آۀوئه ورا

تکثیر به روش پاجوش

به طور کلی در دیگر گونه های آلوئه ورا امکان به وجود آمدن پاجوش بر روی ریشه های اصلی، به مراتب کمتر از گونه آلوئه ورا می باشد. این پاجوش ها در اطراف ریشه گیاه به صورت توده ای تشکیل می گردند، که در صورت عدم جداسازی پاجوش ها از گیاه مادری، آنها به تکثیر و تولید پاجوش های جدیدتر ادامه داده مجموعه ی از پاجوش ها اطراف گیاه مادری را فراخواهد گرفت. برای تکثیر گیاه آلوئه ورا به روش پاجوش باید پایگاه را ازگیاهان مسن در فصل بهار جدا نموده و در خاک شنی با زهکشی مطلوب قرار داد. در بسیاری از موارد، تقریباً هر بوته آلوئه ورا می تواند ده ها پاجوش تولید نماید.
 
حدوداً هر شش ماه ۱۰ پاجوش بر روی ریشه‌ها و لابه‌لای برگ‌های خشکیده بوته‌های آلوئه ورا به وجود می‌آید که در این روش تغییر ژنتیکی و خواص آن خیلی کم است و گیاهان همسانی تولید می‌شوند. اين جوانه‌ها بهترين و ساده‌ترين روش خانگي براي تكثير آلوئه‌وراست.
جهت تولید تجاری آلوئه، کشت آن فقط از طریق پاجوش قابل توصیه است. پاجوش های با طول عمر حدود ۴-۳ ماه و دارای ۵-۴ برگ و به ارتفاع حدود ۲۵-۲۰ سانتی‌متر جهت کشت بسیار مناسب هستند.
برای آنکه بخواهیم خود از این طریق به تکثیر گیاه آلوئه ورا بپردازیم، ابتدا باید گلدانی از گیاه آلوئه ورا که دارای چندین پاجوش در اطراف ریشه و لابه لای برگ های آن وجود دارد تهیه نمایید. حال پاجوش ها را با احتیاط با حفر خاک اطراف آنها و جداسازی از گیاه مادری، بدون این که به گیاه مادری آسیبی برسد تهیه نمود. خيلي آرام و به آهستگي اين جوانه‌ها را از گياه جدا كنيد و آنها را در يك گلدان جداگانه قرار دهيد. پاجوش‌ها براي تكثير بايد ريشه‌هاي خودشان را داشته باشند؛ پس موقع جدا كردن پاجوش‌ها مراقب ريشه‌هاي كوچك آنها باشيد. به مرور زمان طي دو تا سه هفته ريشه‌هاي گياه شروع به رشد مي‌كنند و بزرگ مي‌شوند و آلوئه‌ورا كوچك به يك آلوئه‌ورا مستقل تبديل مي‌شود.
  گیاهچه ها پس از ظهور اولین جوانه ها قابل انتقال هستند. نکته مهم آن است که عمل تکثیر گیاه آلوئه ورا به روش پاجوش باید در فصل بهار صورت گیرد. گیاه آلوئه ورا گیاهی است که می تواند محدودیت های آبی، خاکی و شرایط سخت اقلیمی را به راحتی تحمل نماید، ولیکن در مراحل داشت برای گیاه آلوئه‌ورا می بایست فاکتور هایی را مد نظر داشت که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد، تا با شرایط آب، خاک، دما و نور مناسب جهت تکثیر بهتر این گیاه ارزشمند بیشتر آشنا شوید.
همچنین در این نوع تکثیر آلوئه را می توان با جداسازی ریزوم و تقسیم آن به قطعات ۶-۵ سانتی متری (هر قطعه حداقل باید ۳-۲ جوانه داشته باشد) و ریشه دار کردن آنها در بستر ماسه ای یا خاک گلدانی تکثیر نمود.
کاشت و پرورش آلوئه ورا

مراقبت های پس از کاشت

گیاه آلوئه ورا گیاهی است که می تواند محدودیت های آبی، خاکی و شرایط سخت اقلیمی را به راحتی تحمل نماید، ولیکن در مراحل داشت برای گیاه آلوئه ورا می بایست فاکتور هایی را مد نظر داشت که به ترتیب به آنها اشاره خواهد شد:

خاک

گیاه آلوئه ورا شدیداً نیازمند خاکی با زهکش بالا می باشد. از این رو می توان از مخلوط ماسه با خاک اصلی برای این گیاه استفاده نمود. بهترين خاكي كه مي‌توانيد براي آلوئه‌ورا استفاده كنيد،
 

  آب

گیاه آلوئه ورا به آبیاری زیاد نیاز ندارد. این گیاه نباید به میزان زیاد آبیاری شود، بدین مفهوم که با توجه به اقلیم منطقه و گرمای هوا، می بایست هر ۱۵- ۱۰ روز یک بار آبیاری انجام گردد. نکته مهم منظم بودن آبیاری می باشد، زیرا نظم در آبیاری عملکرد ژل را افزایش خواهد داد.

به طور کلی در آبیاری بیش از حد یا خیلی کم (در هر دو مورد) برگ های گیاه آلوئه ورا شروع به خشک شدن می کنند و یا ممکن است رنگ برگ ها زرد یا قهوه ای شود. در نهایت برگ تنها به پوست خشکی تبدیل می شوند و گیاه از بین می رود. 

بهترين حالت براي آبياري آلوئه‌ورا زماني است كه خاك آن كاملا خشك باشد. براي چك كردن خشكي خاك كافي است خاك را با انگشت‌تان لمس كرده يا يك بند انگشت را در خاك فرو كنيد تا از ميزان خشكي خاك مطمئن شويد؛ در اين شرايط آلوئه‌ورا را آبياري كنيد. فراموش نكنيد فاصله آبياري آلوئه‌ورا را در زمستان از دو هفته به يك ماه تغيير دهيد. اين گياه در زمستان به خواب مي‌رود و نيازش به آبياري كمتر مي‌شود.

  دما

همان طور که پیش از این اشاره شد، آلوئه ورا گیاه کم نیازی است که بومی مناطق گرم و خشک و از این رو متحمل به گرما می باشد. دماهای پایین برای گیاه آلوئه ورا مناسب نیست، البته گیاه آلوئه ورا قادر است یخبندان را نیز تحمل نماید و همچنین در اقلیم هایی که یخبندان طولانی ندارند، نیز می توان این گیاه را کشت نمود.

گیاه آلوئه ورا از جمله گیاهانی است که در صفر درجه سانتی گراد از بین می رود و معمولاً دمای محیط رشد آن می بایست بالاتر از دو درجه سانتی گراد باشد و به همبن علت است که مناطق جنوبی ایران، که هرگز درجه حرارت آنها به صفر درجه سانتی گراد نمی رسد، از مناطق مستعد برای تولید این گیاه محسوب می شوند.

گیاه آلوئه ورا در دماهای بیش از ۷۰-۸۰ درجه سانتی گراد نمی میرد، ولی برگ های بلند ضعیفی تولید می کند ( در گلخانه یا منزل هرگز نباید اجازه داد دمای محیط این گیاه از ۱۰ درجه کمتر و از ۵۰ درجه بیشتر شود).

پیشنهاد می شود گیاه آلوئه ورا در زمستان های سرد، در منزل یا گلخانه های گرم نگهداری شوند.

گرما و سرماي شديد سلامت گياه را به خطر مي‌اندازد.

 نور

بهتر است که گیاه آلوئه ورا نور را به صورت مستقیم دریافت نماید، البته چنانچه اشعه ی خورشید در تماس مستقیم با گیاه آلوئه ورا قرار گیرد، ممکن است گیاه را بسوزاند و در این حالت برگ ها به رنگ قهوه ای روشن در می آیند. از این رو، در روزهای شدیداً آفتابی نباید گیاه در تماس مستقیم اشعه ی خورشید قرار گیرد.

 

کود دهی

آلوئه ورا گیاهی کم توقع می باشد، بهتر است قبل کشت گیاه به خاک آن کود دامی کاملا پوسیده افزوده شود و سپس شخم زده شود در صورت نیاز میتوان سالی یکبار مابین شیار ها کود دامی ریخت و سپ شخم زد

  بیماری ها

گیاه آلوئه ورا حساس به بیماری های لکه سیاه، پوسیدگی ریشه و شپشک آرد آلود می باشد، ولیکن در مجموع، خطر بیماری ها در این گیاه نسبت به دیگر گیاهان بسیار کم است.
لكه سياه نام نوعي آفت است كه مي‌تواند سلامت آلوئه‌ورا را به خطر بيندازد. اين لكه‌هاي سياه در اثر گزش حشرات و تخم‌ريزي آنها روي آلوئه‌ورا ديده مي‌شود. اين نوع آفت معمولا در شرايطي كه آلوئه‌ورا در مزرعه پرورش داده مي‌شود زياد ديده مي‌شود. پوسيدگي ريشه نيز يكي ديگر از شايع‌ترين مشكلاتي است كه مي‌تواند آلوئه‌ورا را از بين ببرد. پوسيدگي‌ها غالبا ناشي از آبياري بيش از اندازه گياه است. علاوه بر اين شپشك سفيد يا شپشك آرد آلود نيز ازجمله آفت‌های اين گياه است .
گلخانه کاشت آلوئه ورا
 

مراقبت های روزانه از گیاه آلوئه ورا

بهتر است روزانه گیاه آلوئه ورا را بررسی نمود و چنانچه گیاه دارای برگ های خشک شده، زرد یا قهوه ای رنگ می باشد، آنها را جدا نمود. همچنین جهت نگهداری گیاه آلوئه ورا می بایست ساقه های گل دهنده و برگ های پیر را بعد از گلدهی از گیاه جدا نمود.

برداشت گیاه آلوئه ورا

اندام دارویی مورد استفاده گیاه آلوئه ورا، برگ های آن می باشد، که از آنها ژل استخراج می گردد. برگ های گیاه آلوئه ورا را می توان از سال اول در پاییز برداشت نمود، که برا ی این منظور می بایست برگ های خارجی گیاه را از قاعده قطع نمود.
وزن مناسب برگ ها برای برداشت 600 تا 700 گرم میباشد

بلافاصله پس از برداشت برگ ها باید اقدام به استخراج ژل نمود و یا برگ ها را توسط کانتینر های یخچال دار به کارخانه فرآوری منتقل کرد.
طرح توجیهی جهت اخذ وام:
این طرح جهت ارائه به باننک برای وام و یا برای براورد هزینه های کاشت و پرورش گیاه دارویی مورد استفاده قرار میگیرد
دانلود طرح توجیهی آلوئه ورا

 


توجه توجه: پیشنهاد میشود برای  اطلاعات بیشتر در مورد آلوئه ورا مجموعه زیر را دانلود کنید


دانلود مجموعه کامل آموزشی آلوئه ورا (همراه 200 تصویر از مراحل پرورش+طرح توجیهی+ مجموعه سوالات شما)

محتویات فایل :
1- طرح توجیهی:طرح توجیهی کاشت آلوئه ورا به مساحت 1 هکتار و 20 هزار عدد پاجوش با فرمت
word
2- مجمموعه سوالات کشت آلوئه ورا: این مجموعه حدود 80 سوال است که دوستان در تلگرام و در مزارع و... از بنده در مورد کشت آلوئه ورا سوال کرده بودند که به تفصیل در مورد هر سوال در این فایل توضیح داده ام و مطمئنا هر گونه سوالی که در ذهن در رابطه با کشت آلوئه ورا دارید در این کتابچه سوالات پاسخ داده شده است

3 - مجموعه تصاویر: این مجموعه حدود 200 عکس هست که از تمام مراحل کاشت تا برداشت در استان های مختلف تهیه شده است

برای مطالعه بیشتر و دانلود کلیک کنید

درباره : کشت و پرورش گیاهان دارویی ,
برچسب ها : طرح توجیهی پرورش آلوئه ورا , بازار فروش آلوئه ورا , پرورش آلوئه ورا در گلخانه , فروش پاجوش آلوئه ورا , قلمه زدن آلوئه ورا , قیمت آلوئه ورا , درامد کشت الوورا , خرید پاجوش آلوئه ورا , دانلود رایگان طرح آلوئه ورا ,
بازدید : 9292 تاریخ : جمعه 07 / 08 / 1395 زمان : 14:47 نویسنده : ALIZADE نظرات ()
مجموعه کامل و بی نظیر کتاب های گیاهان دارویی
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط فرشید سابوته در تاریخ 1398/06/19 و 18:47 دقیقه ارسال شده است

سلام خواستم بپرسم نحوه مشاوره حضوری شما به چه صورته؟ اگر حضوری امکان ندارع لطفا راه ارتباطی معرفی کنید ممنونم

این نظر توسط علی در تاریخ 1398/02/30 و 8:57 دقیقه ارسال شده است

باسلام وتشکر از توضیحات خوبتون
درجه شوری اب حداکثر باید جند باشه تا قابل کشت باشه؟
وهر چند روز یکبار باید ابیاری شوددر زمستان وتابستان فرقی میکند؟
ایا بایدجوی وپشته ای کشت شود یاکرتی؟

این نظر توسط shirazi در تاریخ 1398/01/27 و 17:55 دقیقه ارسال شده است

سلام. چرا موقع دانلود مینویسه فایل حذف شده
پاسخ : اصلاح شد

این نظر توسط محسن در تاریخ 1397/11/06 و 8:54 دقیقه ارسال شده است

باسلام خسته نباشید.لطفا طرح توجیهی بطور مثال بنویسید برای گلخانه
پاسخ : در مجموعه طرح توجیهی گذاشته شده

این نظر توسط رهسپار در تاریخ 1397/06/18 و 16:35 دقیقه ارسال شده است

سلام برای فروش الووراباید چیکار ؟ کجا برای فروشش ؟
لطفا راهنمایی کنید ممنون

این نظر توسط اسدی در تاریخ 1397/06/10 و 22:21 دقیقه ارسال شده است

سلام بنده چهار هزار متر زمین در بابل دارم برای کاشت آلوئه ورا نیاز به گلخانه ست یا در فضای باز هم میشه کاشت؟

این نظر توسط زندیفر در تاریخ 1397/06/06 و 13:49 دقیقه ارسال شده است

اماده همکاری یا دریافت مشاوره هستم.ممنون میشم تماس بگیرین
شهرقم
۰۹۱۰۱۵۱۹۲۳۵

این نظر توسط جواد در تاریخ 1397/04/28 و 11:46 دقیقه ارسال شده است

سلام خدا قوت میخواستم بدونم قیمت خرید تضمینی شما کیلویی چنده؟
پاسخ : 700 تا 1200 بسته فصل و ...

این نظر توسط آذروندی در تاریخ 1397/03/15 و 11:27 دقیقه ارسال شده است

به نام خدا

باسلام، احتراما میخ واستم در 5 هکتار زمین در اختیار در ارومیه نسبت به کشت الوئه ورا اقادم نمایم لطقا راهنمایی بفرمایید.
باتشکر و توفیق الهی. آذروندی

این نظر توسط ایمان در تاریخ 1396/12/20 و 11:34 دقیقه ارسال شده است

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیر محترم سایت
من در شهرستان بابل در استان مازندران زمینی به مساحت 4000 متر دارم که چاه داره اما برق نداره، زمین لوله کشی داره میخواستم بدونم که چقدر هزینه داره، منظورم کل هزینه راه اندازی مجموعه هست و ایا صرفه اقتصادی داره? منظورم از نظر بازار فروش محصوله
با تشکر
پاسخ : در مجموعه آموزشی تمام این موارد به تفصیل توضیح داده شده است به همراه صد ها سوال دیگر

این نظر توسط رمضانی در تاریخ 1396/12/11 و 23:11 دقیقه ارسال شده است

سلام و خسته نباشید
من زمینی دارم حدود۲۵۰۰ متر درشهرستان بابل مازندران میخواستم بدونم بین درختان پالونیا بافاصله ردیف ۵متر میشه آلوئه ورا کشت کرد یانه؟
وآیا باتوجه به اینکه ریشه درخت پالونیا عمیق هست وپایین تراز ۴۰سانتیمتر ریشه زایی میکنه بازدهی محصول آلوئه کم میشه یا خیر؟
پاسخ : بله امکانپذیره و تاثیری روی رشد آلوئه ورا نداره

این نظر توسط zahra در تاریخ 1396/11/23 و 14:07 دقیقه ارسال شده است

سلام خسته نباشید.میخواستم آدرس شرکت هایی که محصول رو خریداری میکنن بپرسم ازتون یا اگه خودتون خریداری میکنید شماره تلفن بدید.سپاس

این نظر توسط mohammad در تاریخ 1396/11/22 و 19:16 دقیقه ارسال شده است

سلام بنده حدود ۲ هکتار زمین در جنوب اصفهان دارم و می خواستم آلوئه ورا کشت کنم میخواستم خواهش کنم بابنده تماس بگیرید. ۰۹۱۳۶۴۶۷۹۰۲ زمانی

این نظر توسط مجید هوسیار در تاریخ 1396/11/11 و 17:50 دقیقه ارسال شده است

سلام واسه کشت آلوئه ورا به همکاری و کمکتون نیاز دارم لطفا با من تماس بگیرین ممنونم

این نظر توسط ابراهیم در تاریخ 1396/11/07 و 12:11 دقیقه ارسال شده است

سلام و عرض ادب خدمت دوستان بنده با یکی از دوستانم ی گلخانه کامل به همراه اب .برق.گاز .اتاق جدا .و سایر امکانات هستیم اگر کسی تمایل به مشارکت دارد در خدمتیم 09192111961 یا حداقل راهنمایی بفرمایید که خودمون راه اندازی کنیم با تشکر

این نظر توسط حسین در تاریخ 1396/10/12 و 23:21 دقیقه ارسال شده است

سلام.ممنون بابت راهنمایی هاتون.
میخواستم بدونم با توجه به اینکه گلخانه ها پوشش نایلون دارن ایا امکان دو طبقه زدن گلخانه هست که طبقه پایین سقف نایلون نداشته باشه؟
ممنون میشم جواب بدید.
خدانگه دار

این نظر توسط naser در تاریخ 1396/10/09 و 13:22 دقیقه ارسال شده است

سلام. بنده در یزد مابل به همکاری هستم.ممنون میشم باهام تماس بگیرید تا بتوانم شروع به همکاری داشته باشم.

این نظر توسط حسين در تاریخ 1396/09/06 و 21:52 دقیقه ارسال شده است

با عرض سلام خدمت شما دوستان عزيز
بنده در استان خوزستان ٣٠ هكتار زمين ابي دارم
در حال حاضر ٢٠ هكتار زير كشت گندم هست
١٠ هكتار باقي مونده رو ميخام صيفي بزنم
اگر برا امسال ممكن باشه و وقتش نگذشته باشه
ميخام يك هكتارم الوووا بزنم
لطفا راهنمايي كنيد

رضايي

این نظر توسط حسين در تاریخ 1396/09/06 و 21:49 دقیقه ارسال شده است

با عرض سلام خدمت شما دوستان عزيز
بنده در استان خوزستان ٣٠ هكتار زمين ابي دارم
در حال حاضر ٢٠ هكتار زير كشت گندم هست
١٠ هكتار باقي مونده رو ميخام صيفي بزنم
اگر برا امسال ممكن باشه و وقتش نگذشته باشه
ميخام يك هكتارم الوووا بزنم
لطفا راهنمايي كنيد

رضايي

این نظر توسط حسين در تاریخ 1396/09/06 و 21:48 دقیقه ارسال شده است

با عرض سلام خدمت شما دوستان عزيز
بنده در استان خوزستان ٣٠ هكتار زمين ابي دارم
در حال حاضر ٢٠ هكتار زير كشت گندم هست
١٠ هكتار باقي مونده رو ميخام صيفي بزنم
اگر برا امسال ممكن باشه و وقتش نگذشته باشه
ميخام يك هكتارم الوووا بزنم
لطفا راهنمايي كنيد

رضايي

این نظر توسط پدرام مهر در تاریخ 1396/09/01 و 14:45 دقیقه ارسال شده است

سلام از استان گیلان هستم و علاقه مند به شروع کار

این نظر توسط Ali در تاریخ 1396/08/05 و 22:17 دقیقه ارسال شده است

زمینی به مساحت 4 هکتار در منطقه اوج قزوین دارم.ممنون میشم تماس بکیرید

این نظر توسط علی دهقان در تاریخ 1396/08/02 و 19:40 دقیقه ارسال شده است

با عرض سلام و ادب
اینجانب ضمن تشکر از راهنمایی جنابعالی اهل یزد و کارمند می باشم دوست داشتم تولید این گونه را شروع کنم در حین کسب اطلاعات به اینجا رسیدم برای شروع به راهنمایی بیشتری نیاز دارم تا با اطمینان خاطر از آینده وارد گود شوم لطفا در صورت امکان شماره ای بدهید تا تلفنی با شما ارتباط برقرار کنم برای مواردی چون آیا تابحال در یزد با شخصی همکاری داشته اید بتوانم بازدیدی از گلخانه در حال برداشت داشته باشم تا بهتر با راه و روش کار آشنا شوم
فکر کنم ایمیلم غیرفعال شده باشد
زمین دو هزار متر با آب به مقدار لازم دارم

ممنون

این نظر توسط فرزاد احسانی در تاریخ 1396/07/26 و 14:56 دقیقه ارسال شده است

با سلام و درود لطفا شماره تماس اعلام کنید با شما تماس بگیرم

این نظر توسط جبرییلی هستم در تاریخ 1396/07/23 و 13:19 دقیقه ارسال شده است

در منطقه بیجار کردستان زندگی میکنم واین منطقه دارای هوای بسیار وسردو خشک در فصل زمستان هست خواستم بدونم که ایادر این منطقه کشت الوئه ورا انجام میشود لطفا راهنمایی کنید

این نظر توسط مهدی کریمی در تاریخ 1396/06/21 و 23:48 دقیقه ارسال شده است

سلام مهدی هستم از شهرستان طبس گلشن 1000 متر زمین دارم و میخوام اینکار شروغ کنم فقط چند تا سوال دارم در مورد اب مورد مصرف که باید چطوری باشه ممنون میشم اگه تماس بگیرین یا شماره تماس بهم بدین فقط خیلی سریع.09135272702

این نظر توسط ایمان در تاریخ 1396/06/04 و 1:24 دقیقه ارسال شده است

خوزستان هستم و زمین و اب کافی جهت کشت الوورا رو دارم

این نظر توسط سینا سبحانی نیکو در تاریخ 1396/05/16 و 12:03 دقیقه ارسال شده است

دوست عزیز میشه تماس بگیرید با ما برای شروع کار

این نظر توسط مهدی در تاریخ 1396/05/01 و 17:44 دقیقه ارسال شده است

ایا در شهرستان نیریز استان فارس قابلیت کشت هست؟؟؟

این نظر توسط سید جعفرقمی در تاریخ 1396/04/27 و 14:44 دقیقه ارسال شده است

سلام من تقریبا 3000 متر گلخانه در سلماس دارم میخوام ببینم چطوری میتونم با شما قرارداد داشته باشم برای کشت آلوورا

این نظر توسط سید حامد در تاریخ 1396/04/26 و 11:43 دقیقه ارسال شده است

سلام.با تشکر از پاسخگویی شما عزیزان
خدا قوت
من همه نظرها رور توی 2 تا سایتتون خوندم
اما کسی برای منحیل و رشت سوالی نکرده بود
1.میخواستم ببینم برای شهر منجیل که بادهای شدید داره ولی شهر آفتابیی هست امکان کاشت وجود داره؟ برای رشت چطور؟
2.و ایا در این شهرها هم نیاز به گلخانه داریم حتما؟؟
ممنون از وقتی که میزارید.

این نظر توسط غلامرضا رنجی پور در تاریخ 1396/04/08 و 12:31 دقیقه ارسال شده است

من در استان مازندران شهرستان بهشهر باغ اناری به مساحت یک هکتاردارم که سه ساله هست فاصله بین درختان انار حدود 5 متر می باشد آیا می شود دربین این فواصل آلوئه ورا کشت کرد وازنظر آفات ضرری برای درختان انار ندارد
پاسخ : بله با ایجاد شاسی در بین درختان میشه کشت کرد و تداخلی هم ندارند

این نظر توسط میثم گل زاده در تاریخ 1396/04/07 و 10:27 دقیقه ارسال شده است

باسلام و خسته نباشیدزمینی به مساحت 6 هکتار و دادرای مجوز از اداره جهاد کشاورزی آماده همکاری با شما جهت پرورش الوئه ورا می باشم...

پاسخ : ما خدمات مشاوره ای خارج از این سایت رو فعلا انجام نمیدهیم

این نظر توسط uعليرضا عسگري در تاریخ 1396/03/31 و 12:56 دقیقه ارسال شده است

باسلام لطفا در خصوص نحو كشت راهنمايي بفرمايي

این نظر توسط محسن عجمی در تاریخ 1396/03/19 و 18:26 دقیقه ارسال شده است

من در منطقه خراسان رضوی شهرستان گناباد زمین و آب دارم وشرایطش مناسب برا کاشت آلوورا در زمستان دما تا صفر درجه میره و در تابستان تا 40 درجه ممنون میشم کمکم کنید برای استارت بهتر.

این نظر توسط امیر در تاریخ 1396/03/09 و 14:32 دقیقه ارسال شده است

سلام
1- در مناطقی که سه ماه سرمای زیاد داریم مثل همدان زمین باید چه امتیازاتی داشته باشه؟ از نظر آب و برق و گاز و ...
2- هزینه سیستم گرمایشی در چنین منطقه ای برای 1000 متر چقدر میشه و از چه نوعی باید باشه آیا گازوییلی میشه؟
3-وقتی چند روز پشت سر هم بارون بیاد آیا بستر گلخانه ممکنه خیس بشه چون روی زمینه؟ و مشکل آب زیاد و خراب شدن گیاه به وجود بیاد؟
خیلی ممنونم

این نظر توسط علی در تاریخ 1396/03/09 و 6:37 دقیقه ارسال شده است

سلام
تفاوت میزان برداشت محصول در مناطق کوهستانی با زمستان سرد با مناطق گرمسیری چقدره؟
چون در مناطق گرمسیری بیشتر آفتاب میخوره
ما در کرمانشاهیم که زمستان سرد داره و قصر شیرین گرمسیره میخوام بدونم گرمسیر محصولش چند برابر میشه ؟
متشکرم

این نظر توسط محسن در تاریخ 1396/02/16 و 18:43 دقیقه ارسال شده است

باسلام خسته نباشید از لطفی که در پاسخ به سولات میگذارید ایا میشود پاجوش را مستقیم به گلخانه محل کشت برد که دیگه جابجا نکنیم؟
پاسخ : پاجوش چه گیاهی اگه منظورتون پاجوش آلوئه ورا است بله.اساسا پاجوش های آلوئه ورا رو اگه سه ماه هم بندازی توی کوچه بعد بیاری بکاری توی زمین سبز میشه فقط آبیاری زیاد و رطوبت باعث فسادش میشه

این نظر توسط حمیدرضا در تاریخ 1396/02/16 و 11:32 دقیقه ارسال شده است

با سلام بنده در حال حاضر زمینی برای شروع کار ندارم ولی میخوام تو این ضمینه فعالیت و سرمایه گذاری کنم اطراف تهران یا کرج ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید یا اگر تلفنی دارید با شما تماس بگیرم منتظر پاسخ شما هستم
پاسخ : بنده فقط پاسخگوی سوالات در سایت هستم.با تشکر

این نظر توسط وحید در تاریخ 1396/02/13 و 12:30 دقیقه ارسال شده است

سلام با عرض خسته نباشین من میخوام تو شهر زنجان کشت آلوورا داشته باشم میخواستم بهم چندتا شرکت معتبر واسه خرید تضمینی معرفی کنیین ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ : مجموعه آموزشی زیر رو دانلود کنید همه چیز توضیح دادخه شده

این نظر توسط رضایی در تاریخ 1396/02/11 و 0:06 دقیقه ارسال شده است

با سلام. بنده رضایی هستم. با توجه به ذات گیاهان دارویی که در مقابل کودهای شیمیایی حساس هستند و بهتر است از این گونه کودها برای پرورش آن ها استفاده نشود یا خیلی کم استفاده گردد، خوب است که در کنار تشویق بخش کشاورزی به استفاده از کشت گیاهان دارویی، به خاک و محیط زیست اهمیت داده؛ و کشاورزان، باغداران، گلخانه داران و سبزی و صیفی کاران را به استفاده از خاک های ارگانیک و کودهای آلی ترغیب نمود. شرکت خاک سبز افتخار دارد در راستای تولید و توزیع خاک های ارگانیک از قبیل خاک آبندان، کمپوست جنگلی، کمپوست گوگردی، ورمی کمپوست، کود آلی گوگردی گرانوله، کود آلی فسفاته گرانوله، اسید هیومیک، انواع کودهای حیوانی گام برداشته و این محصولات را در سراسر ایران اسلامی عرضه نماید. شماره تماس

این نظر توسط على مين باشى در تاریخ 1396/02/01 و 0:26 دقیقه ارسال شده است

سلام
اميدوارم خوب باشيد
من آب و زمين مكفى براى كشت الوئه ورا در استان خراسان شمالى دارم اگر مساعدت كنيد حاضرم با شما همكارى كنم ممنون ميشم اگه جواب بديد

این نظر توسط ناصر وفاییان در تاریخ 1396/01/28 و 22:51 دقیقه ارسال شده است

سلام

من در شهرستان سیرجان از استان کرمان هستم

1000 متر زمین و آب کافی دارم میخواستم بدونم هزینه ی احداث گلخانه چقدر است

و برای شروع باید چه کار کنم

ممنون میشم زنگ بزنید چون میخواستم هر چه زودتر گلخونه رو با کمک شمااحداث کنم .

پاسخ : مجموعه آموزشی رو دانلود بفرمایید تمامی توضیحات داده شده است

این نظر توسط سهيل در تاریخ 1396/01/27 و 1:33 دقیقه ارسال شده است

سلام

در استان قزوين و كاشان چندين هكتار زمين موجود هست در صورت توجيح اقتصادى هاضر به همكارى هستم
پاسخ : ابتدا مجموعه رو مطالعه کنید تا با شرایط آشنا بشید

این نظر توسط سلطانیان در تاریخ 1396/01/16 و 23:59 دقیقه ارسال شده است

سلام
زمین در اطراف کرج دارم و تمایل به کشت دارم. ممنون میشم تماس بگیرید.


این نظر توسط مهدی در تاریخ 1396/01/09 و 0:53 دقیقه ارسال شده است

سلام، مایل به همکاری هستم،ساکن تهران هستم، اطراف ساوه زمین دارم، لطفا تماس بگیرید،

این نظر توسط محمدعلی در تاریخ 1396/01/08 و 22:57 دقیقه ارسال شده است

سلام
من 3000 متر زمین با آب کافی دارم و از روستایی نزدیک استان کرمان که بیشینه دما 35 درجه و کمینه هم منفی 2 درجه هست
1_آیا با این شرایط و بدون گلخانه در زمستان مشکلی پیش نمیاد ؟
2_آیا محصولی که تولید میشه خریدار داره؟با کدوم شرکت قرارداد ببندیم ؟میشه چند تا شرکت برام ایمیل کنین ؟
بیشتر نگرانی دوستان از بازار فروش محصول هست،اگه واقعا خریدار تضمینی داشته باشه خیلی عالیه ،تو این زمینه بیشتر راهنمایی کنید
ممنون ازتون

این نظر توسط هادی در تاریخ 1396/01/08 و 12:46 دقیقه ارسال شده است

باسلام هزینه تمام شده احداث گلخانه 1000 متر برای آلوورا چقدر در می آید،آیاقسطی هم احداث می کنید . باتشکر
پاسخ : خیر ما گلخانه احداث میکنیم

این نظر توسط هادی در تاریخ 1396/01/07 و 13:06 دقیقه ارسال شده است

باسلام من در شهر تکاب در آذربایجان غربی هستم فصل بهار و تابستان بیشینه دمایی 30 درجه و در زمستان بیشینه دما تا منفی 18 درجه می رسد و آیا می توانم گلخانه آلورا را احداث کنم و همچنین هزینه برقراری وسایل گرمایشی در زمستان چقدر برایم تمام می شود . باتشکر
پاسخ : بله امکانش هست هزینه وسایل گرمایشی مدرن مسلما زیاد خواهد بود ولی استفاده از بخاری نفتی یا گازی مقرون به صرفه تر است

این نظر توسط احسان در تاریخ 1395/12/24 و 23:21 دقیقه ارسال شده است

سلام کرمانشاه هستم شهرستان هرسین زمین به مساحت 3هزار مترمربع دارم اگه کشت کنم خرید تضمینی دارید؟با تشکر
پاسخ : خیر ولی شرکتی هست که باهاتون قرارداد میبنده و خرید تضمینی داره

این نظر توسط مهیار احمدی در تاریخ 1395/12/07 و 15:42 دقیقه ارسال شده است

سلام
میخواستم ببینم میشه تو زمین مرکبات هم الوئه ورا کاشت یا خیر
یعنی حتما باید گلخانه زد یا میشه بین درخت ها کاشت
منطقه هم مازندران قائم شهر است
حدود 1 هکتار
پاسخ : بله اگه فاصله بین درختا زیاد باشه میشه با ایجاد شاسی کشت کرد

این نظر توسط علی عبداللهی در تاریخ 1395/11/28 و 10:14 دقیقه ارسال شده است

باسلام
در شهرستان مشهد بعد از عوارضی باغچه روستای حسن آباد یک هکتار زمین دارم
واسه تامین آب هم خیلی مشکل ندارم
میخوام با 1000 متر شروع کنم
ممنون میشم بامن تماس بگیرید تا پس از توضیحات شما زمین را برای احداث گلخانه در اختیار شما قرار دهم

این نظر توسط معصومه در تاریخ 1395/11/14 و 10:30 دقیقه ارسال شده است

سلام.می خوام بدونم در لارستان با وسعت یک هکتار با آب تقربیبا شور و asبالا می توان کشت آلوئه ورا رو داشته باشیم؟

این نظر توسط باقربهمنی در تاریخ 1395/11/11 و 9:49 دقیقه ارسال شده است

سلام درقوچان دارای آب وزمین هستم برای تاسیس گلخانه برای کاشت آلوورا برای مشاوره شما نیاز دارم

این نظر توسط اعظم در تاریخ 1395/11/09 و 2:57 دقیقه ارسال شده است

سلام ؛ من 200 متر زمین در روستایی اطراف نطنز دارم که منطقه کوهستانی است . آیا امکان کشت و سرمایه گذاری برای آلوئه ورا وجود دارد ؟ حتی بصورت محدود. البته ساکن تهران هستم و شخصی زمین را ابیاری می کند.
اگر این امکان وجود ندارد، چه پیشنهادی کشت محصولی که درامد زاد باشد برای این زمین دارید ؟

ممنونم
پاسخ : خیر زیر 1000 متر عملا صرفه اقتصادی ندارد.پیشنهاد میشه توی این فضا گیاهان آپارتمانی پرورش بدید

این نظر توسط میثم در تاریخ 1395/11/08 و 8:55 دقیقه ارسال شده است

0911***2139 کشت آلوورا در گیلان
پاسخ : دوست عزیز ما کار کشت انجام نمیدیم فقط سوالات در مورد نحوه پرورش رو پاسخگو هستیم

این نظر توسط محسن از رشت در تاریخ 1395/10/29 و 13:50 دقیقه ارسال شده است

سلام
1.امکانش هس جایی پرسش و پاسخ انلاین داشته باشیم؟
2.چطور میتونم پاجوش از شما خریداری کنم؟
3.تنها نگرانی من فروشش در منطقه خودم هس شکلک،جایی رو سراغ دارید ک در استان گیلان یا رشت خریدار بی قید این محصول باشن؟

این نظر توسط یاسین در تاریخ 1395/10/26 و 16:03 دقیقه ارسال شده است

سلام
کتابچه سوالات رو چطور میتونم دانلود کنم؟
پاسخ : در پایین مطلب برای دانلود قرار داده شد

این نظر توسط یاسین در تاریخ 1395/10/25 و 20:20 دقیقه ارسال شده است


سلام
بنده از تبریز مزاحمتون میشم
من سایت، گروه و طرح توجیهی رو مطالعه کردم و چند تا سوال برام باقی مونده که ممنون میشم اگر کمکم کنید:
1- بنده قصد دارم که وضعیت کشت این گیاه در جلفا رو بررسی کنم، میخواستم ببینم با توجه به شرایط منطقه آیا تجربه کشت رو داشتید تو جلفا یا نه؟ همچنین با توجه به وضعیت دمایی منطقه آیا گلخانه نیاز به تجهیزات گرمایی دارد یا نه؟ اصلا کشت تو محیط نسبتا سردی مثل جلفا بازدهی مناسب دارد یا نه؟
2-برای کشت هر هزار متر گفته شده که حدود 4000 پاجوش نیاز هست، درسته؟ قیمت هر پاجوش چه میزان هست و اولین زمان برداشت محصول چه مدت بعد میباشد؟ همچنین قیمت هر گیاه مادر و اولین زمان محصول دهی رو هم بیان کنید؟
3- دوره های برداشت (به غیر از دفعه اول) هر سه ماه یکبار هست. این زمان قطعیه یا کم و زیاد میشه؟ مثلا با تغییرات دما و یا کوددهی میشه کم و یا زیادش کرد؟
4- هزینه ساخت هر هزار متر گلخانه چقدر است؟ (میخوام قیمت های روز رو داشته باشم)
5- هزینه ساخت هر هزار متر آبیاری قطره ای چه میزان است؟
6- تسهیلات شرکت در خصوص پرداخت هزینه خرید پاجوش (یا گیاه مادر) چکونه است؟ آیا در خصوص ساخت گلخانه و آبیاری قطره ای هم تسهیلاتی در نظر گرفتید؟
7-متوسط محصول برگ هر بوته در هر دوره چند کیلوگرم است؟ (این سوال جون جواب های متفاوتی شنیدم میپرسم)
8- قیمت روز خرید هر کیلوگرم برگ چقدر است؟(شرایط تضمینی شرکت و بازار آزاد)
9- خدمات تخصصی شرکت در دوره کاشت به چه نحوی است؟ امکان نظارت و یا شرکت در دوره های کاشت و داشت و برداشت توسط متخصصین شرکت وجود دارد؟
پاسخ : ماشاالله چقدر سوال پرسیدید تمام این سوالات در کتابچه سوالات پاسخ داده شده.
لطفا کتابچه رو مطالعه کنید و اگه جواب سوالاتتون رو پیدا نکردید بعد اینجا یکی یکی بپرسید
پاسخ : کتابچه سوالات جدا از طرح توجیهی است

این نظر توسط saba در تاریخ 1395/10/09 و 22:51 دقیقه ارسال شده است

سلام خسته نباشید من زمین کوچکی پرورش الووورا دارم هر چند بماند که فروش چندانی ندارم و فقط عطاریا خریدار من هستند و خیلی کمه ولی سوال من اینه الورا گل های زیباییی داره میخواستم بدونم از گل هاش هم میشه استفاده کرد.
خواهشمندم جواب بدین چون تو سایت ها چیزی پیدا نکردم
پاسخ : میشه آلوئه ورا های گل دار رو داخل گلدون کاشت و به عنوان گیاه زینتی به فروش رسوند

این نظر توسط سعید حامدی در تاریخ 1395/10/07 و 11:13 دقیقه ارسال شده است

سلام و درود بر شما آیا زمین اطراف آبیک قزوین حدود یک هکتار و دارای آب برای پرورش آلوورا مناسب هست؟ شماره تماس :

این نظر توسط افلاطون نوروزی در تاریخ 1395/10/07 و 0:07 دقیقه ارسال شده است

با سلام یه زمین 5500 متری اجاره کردم و برای گرفتن وام به جهاد شهرمون مراجعه کردم: در صورت توافق وام 4000 متر و در غیر اینصورت2000 متر را به صورت گلخانه ایی قصد پرورش الوعه ورا را دارم.

من در شهرستان آما استان مازندران زندگی میکنم

این نظر توسط حسین در تاریخ 1395/10/02 و 15:44 دقیقه ارسال شده است

سلام. من توی استان چهارمحال و بختیاری زمین و آب دارم. میخوام آلوورا پر.رش بدم. لطفا با من تماس بگیرید.
/ حسین سلطانی
با تشکر

این نظر توسط علیرضا سالار بهزادی در تاریخ 1395/10/02 و 14:13 دقیقه ارسال شده است

سلام.دربم دارای آب و زمین هستم و مایل به تاسیس گتخانه برای کشت و پرورش آلوورآ.برای مشاوره با شما چگونه تناس بگیرم؟

این نظر توسط احسان در تاریخ 1395/10/01 و 16:57 دقیقه ارسال شده است

با سلام
جهت کاشت آلوئه ورا چند سوال داشتم(آب و زمین مالک هستم)
1.جهت 4000 متر گلخانه چقدر هزینه دارد(طرح توجیهی شما را ندیدم)
2. بازار فروش گیاه به چه صورت است
3.در آب و هوایی که در تابستان گرم و خشک و زمستان سرد آیا صرفه اقتصادی جهت کاشت آلوئه ورا دارد
4. میزان برداشت در دوره اول چه مقدار است
پاسخ : سلام جهت محاسبه قیمت ها بهتره به طرح توجیهی پایین مطلب مراجعه کنید براورد هزینه ها انجام شده
در مورد بازار باید بگم فروش آلوئه ورا مستقیما به عطاری ها میتونه انجام بشه که البته سود خوبی داره و دردسر زیاد همچنین فروش به کارخانجات فراوری آلوئه ورا و یا واسطه های فروش به آنها هم هست که سود کمتری عایدتون میشه ولی در عوض دردسر ندارین و راحت فروش میره من روش دوم رو پیشنهاد میکنم

این نظر توسط محمد در تاریخ 1395/09/30 و 11:37 دقیقه ارسال شده است

سلام
محمدهستم ازدزفول لطفا شماره تماس بدین برای سفارش دادن وراهنمایی
قبلا بتون پیام دادم توسایت هستش ولی جواب ندادین

این نظر توسط محمد در تاریخ 1395/09/30 و 10:18 دقیقه ارسال شده است

سلام
محمدهستم ازدزفول قبلابراتون پیغام فرستادم توسایت گذاشتین ولی جواب ندادین براتون هم ایمیل وشماره فرستادم لطفا جواب بدین وبرام یه شماره وآدرس بفرستین که بتونیم سفارش بدیم
ممنون

این نظر توسط مجید در تاریخ 1395/09/26 و 17:34 دقیقه ارسال شده است

با سلام حضورشما خواهشمنداست قرارداد کاری در خصوص احداث گلخانه آلئوورا و خرید محصول جهت 1000 متر راارسال فرمائید. باتشکر

این نظر توسط سلمان در تاریخ 1395/09/23 و 19:58 دقیقه ارسال شده است

سلام خسته نباشین
واسه گرفتن وام طرح توجیهی نیاز دارم شما میتونین کمک کنین؟
پاسخ : بله میتونید از طرح توجیهی که در انتهای مطلب گذاشته شده استفاده کنید که براورد دقیقی از هزینه ها داره

این نظر توسط س مینایی در تاریخ 1395/09/23 و 0:14 دقیقه ارسال شده است

درود نزدیک شیراز زمین دارم وسعت و خاک و آبش خوبه اما زمستون برف میاد البته نه زیاد خواستم راهنماییم کنید آیا باید برای این منطقه در گل خونه حتما بخاری استفاده بشه؟ چون سرمایه اولیم کم هست

<
پاسخ : بله چون دما به زیر صفر میرسه استفاده از سیستم های گرمایشی الزامیه

این نظر توسط محمد در تاریخ 1395/09/22 و 10:35 دقیقه ارسال شده است

سلام ممنون از راهنماییهاتوم
من در دزفول تصمیم دارم کشت کنم زمین موردنظر2هکتارهست والان اجاره است وتوش داره محصولات دیگه کشت میشه وزمین دزفول هم بسیارحاصلخیزهست آب هم توصل کانالت داره والان بصورت غرقابی داره آبیاری میشه
دمای هوا گرمسیری تابستونا به بالای50هم میرسه تابش شدیده آفتاب روهم داریم توری که دمای آسفالت به بالای80درجه برسه ولی زمین خاکی رونمیدونم وزمستونا خیلی بندرت پیش میاد که دمابه صفربرسه معمولا نهایتش شبها بشه4یا3درجه ولی گه گاهی هم داشتیم کمتربشه
شما ازنظراقتصادی چه روشی روپیشنهاد میکنید؟
درصورت گلخونه درتابسان نیازبه خنک کننده داره؟
لطفا بام تماس بگیریدیاآدرس وشماره بدین خودم تماس بگیرم

این نظر توسط داریوش در تاریخ 1395/09/20 و 18:57 دقیقه ارسال شده است

سلام در حال حاظر قیممت هر پاجوش آلوئه ورا قدره
پاسخ : سلام در حال جاظر قیمت پاجوش بسته به انداره بین 1000 تومن تا 3000 تومنه

این نظر توسط سلیم در تاریخ 1395/09/20 و 13:36 دقیقه ارسال شده است

با سلام و خسته نباشید
چند سوال :
1- آیا 12 تومن هزینه ای که فرمودید فقط برای شاسی گلخانه است یا هزینه های آبیاری قطره ای و پاجوش را نیز شامل می شود ؟
2- در صورت آبیاری بصورت قطره ای میزان آب مصرفی در طول سال 150 متر مکعب خواهد بود ؟
3 - در صورتیکه دمای هوا به زیر صفر درجه برسد باید برای گرم نگه داشتن گلخانه از بخاری استفاده کرد ؟
پاسخ : 1-خیر فقط هزینه شاسی البته بسته به موادی که میخواین در شاسی استفاده کنین میتونه ارزون تر یا گرون تر هم در بیاد
2-بله میزان آب مصرفی کاهش محسوسی پیدا میکنه
3- بله باید از هیتر یا بخاری استفاده بشه ولی جمع مددت استفاده از گرم کننده در سال به یک ماه هم نمیرسه

این نظر توسط اسماعیل در تاریخ 1395/09/14 و 20:47 دقیقه ارسال شده است

سلام خسته نباشید من میخواهم یک زمین کشاورزی از منابع بگیرم زمین شنی است راستی من بوشهر هستم واین زمین کنار دریا است
پاسخ : خوب کاری میکنید

این نظر توسط سید رضا محمدپور در تاریخ 1395/09/14 و 12:07 دقیقه ارسال شده است

سلام
با توجه به در نظر گرفتن ایجاد شرایط مطلوب از نظر دوره آبیاری مناسب وآب مناسب/ خاک مناسب و رسیدگی به فیزیک گیاه با توجه به توضیحات قبلی و دمای مناسب در شرایط گلخانه ای و نور مناسب و داشتن پاجوش مناسب:
1- اولین برداشت برگ با وزن 600 تا 700 گرم چه مدت زمانی از زمان کشت می باشد؟ و برداشت دوم چه زمانی از برداشت اول خواهد بود؟
2- در هر دوره برداشت از هر بوته چند کیلوگرم میتوان برداشت کرد؟
3- چه میزان و چه نوع خاکی مناسب است و از کجا میتوان تهیه کرد؟
4- قیمت یک کیلوگرم برگ آلوئه ورا که از منه تولید کننده خریداری شود چقدر است؟
5- جهت فروش محصول آیا شرکت خریدار، برداشت محصول و حمل و نقل را بعهده میگیرد؟

این نظر توسط مهدی در تاریخ 1395/09/13 و 23:02 دقیقه ارسال شده است

سلام
من به تازگی با کاشت الوئه ورا اشنا شدم.با توجه به سود تضمینی این کار و فروش تضمینی که داره میخوام برای اولین بار توی روستامون زمین اجاره کنم و کشت کنم.برای این کار شریک هم لازم دارم.خواستم بدونم برای دو نفر که سود خوبی داشته باشه باید چند متر زمین اجاره کنم؟و اینکه میشه با تانکر برای تامین اب سیستم قطره ای اب اورد؟مقرون به صرفه هست؟
توی. استان بوشهر زندگی میکنم و نیاز به گلخونه هم قطعا نیست.
خودتون هم تضمینی میخرید؟

این نظر توسط احمد یزدی قم در تاریخ 1395/09/09 و 18:40 دقیقه ارسال شده است

سلام وقت بخیر بنده
بنده از استان قم هستم حدود 40هکتار و اب قنات و چاه اب دارم هزینه اولیه برای یک استارت خوب و با توجه به برگشت پول چقدر میباشد
2.همکاری شما تا چه اندازه ای است مخرید و فروش یا مشاوره های پی در پی هم میدهید
3. ایا شرکت های خارجی قصد خرید از ایران دا داشته اند؟
پاسخ : چهل هکتار کشت آلوئه ورا!! هزینش بسیار زیاده
خیر ما خرید آلوئه ورا نداریم ولی شرکت های واسطه چنین تضمین هایی رو میدن

این نظر توسط الف در تاریخ 1395/09/09 و 17:39 دقیقه ارسال شده است

سلام.بنده در شهرستان صومعه سرا هستم . زمینم حدود 700 متره . آیا به نظرتون کاشت آلوئه ورا در این مقدار زمین توجیه اقتصادی داره؟و اینکه حتما باید گلخانه داشته باشه؟ممنون.فروشش به چه صورته؟چون طی تحقیقاتم دیدم که خیلی از تولید کنندگان بابت نبود بازار فروش گلایه داشتن.
پاسخ : عملا زیر 1000 متر توجیه اقتصادی نداره
فروش آلوئه ورا به طور مستقیم سود خوبی داره ولی درسر زیادی داره اما فروش به واسطه های خرید کارخانه جات راحت تره اما سود کمتری داره

این نظر توسط محمدرضا در تاریخ 1395/09/09 و 11:01 دقیقه ارسال شده است

سلام خسته نباشین من مایل به همکاری هستم برای کاشت الوورا خواهشا ادرس کانال تلگرامتونو بدین که باهاتون تماس بگیرم

این نظر توسط مجتبی در تاریخ 1395/09/05 و 20:12 دقیقه ارسال شده است

باسلام
بنده قصد کاشت دارم و یک زمین 5000 متری دارم. در شهرستان زرین دشت جنوب فارس زندگی میکنم و اونجا هوا گرم و خشکه ایا امکان کاشت وجود داره؟
بعد اینکه اب هم ی خرده شور هس، مشکل ایجاد نمیکنه؟
برای کاشت 2000 متر زمین به چه سرمایه ای نیاز است؟ باتشکر
پاسخ : امکان کشت هست فقط قبل از کشت باید میزان شوری آب وخاک تون رو اندازه بگیرید

این نظر توسط محمدرضا در تاریخ 1395/09/04 و 9:33 دقیقه ارسال شده است

سلام بنده 5جیریب زمین در برخوار اصفهان با اب و استخر اماده به کار و و برای کاشت الورا و ساخت گلخانه مایل به همکاری هستم خواهشا برای راهنمایی تماس حاصل فرمایید و یا شماره ای از مسعول این کار در سایت بزارین که تماس بگیرم ممنون

این نظر توسط رشنو در تاریخ 1395/09/01 و 18:50 دقیقه ارسال شده است

سلام
من خوزستان زمین مورد نیاز واسه کاشت الوورا دارم
اماده همکاری هستم
مرسی
لطفا سوالاتتون رو مطرح کنید در خدمتم

این نظر توسط محمد رضازاده در تاریخ 1395/08/29 و 11:03 دقیقه ارسال شده است

سلام من در استان فارس شهرستان کازرون هستم. زمین هم دارم. میشه لطفا راهنمایی کنید چه مقدار اب برای کشت هزار متر زمین نیاز است. و من چه طور میتونم با شما در ارتباط باشم.ممنون
پاسخ : دور آبیاری هر 10 تا 15 روز یکباره اگه آبیاری به صورت قطره ای باشه میزان آب کمتری مصرف میشه و بهتره
کانال ارتباطی ما همینجاست

این نظر توسط حسین در تاریخ 1395/08/28 و 23:09 دقیقه ارسال شده است

سلام
من یک زمین 2000 متری دارم در مازندران شهر قائمشهر و میخوام ببینم با توجب به آب و هوای اینجا و اندازه زمین چقدر برام کاشت آلوئه ورا خرج برمیداره ...
آیا باشرایط آب و هوایی اینجا زدن گلخانه اجباریه یا نه ؟
ممنون میشم راهنماییم کنین ...
پاسخ : اگه دمای هوا اونجا نزدیک به صفر میشه ایجاد گلخانه الزامیه

این نظر توسط محمدی در تاریخ 1395/08/27 و 20:39 دقیقه ارسال شده است

سلام زیاد وقت شما را نمی گیرم 300 هکتار زمین زراعی دارم مایل هستم نسبت به کاشت انواع گیاهان داروئی
اقدام کنم نیاز به مشاوره وهمکاری دارم اگ در شیراز هستید وقت برای ملاقات در این زمینه بگذارید ممنون می شوم . ارادتمند محمدی شیراز
پاسخ : متاسفانه بنده شیراز نیستم.ولی شما میزان سرمایه گذاری و زمین و آبی رو که میخواید به این کار اختصاص بدید بفرمایید بنده راهنمایی تون میکنم

این نظر توسط مجید در تاریخ 1395/08/27 و 12:04 دقیقه ارسال شده است

با سلام و خسته نباشیدوتشکر بابت اطلاعاتی که دادید
من میخواستم تازه این کارو شروع کنم و از کشاورزی اطلاعاتی ندارم
تو دماوند که کوهستانی هست و زمستان های سردی داره نیاز به گلخونه هستش
خواستم بپرسم هزینه احداث گلخانه و کاشت گیاه حدودا چقد میشه و نیاز به چندتا پاجوش هست؟
و شرایط زمین باید چطور باشه
ینی چه امکانات و شرایطی باید داشته باشه تا بخوام زمین بخرم و گلخانه احداث کنم
ممنون از شما
پاسخ : بله نیاز به گلخونه داره
هزینه احداث بسته به نوع مصالح از 10 تا 18 میلیون تومان در هزار متر متفاوت است
در اکثر زمین ها قابل کشته ولی زمین های با بافت سبک بهتره

این نظر توسط ابوخالد در تاریخ 1395/08/27 و 0:03 دقیقه ارسال شده است

سلام سوال داشتم آیا در منطقه خوزستان نیاز به احداث گلخانه هست چون ما زمین زیاد داریم و میخوایم به این کار اختصاص بدیم
پاسخ : اگر دمای هوا در زمستان به زیر 2 درجه نمیرسه مناسبه.بهتره بیشینه و کمینه دمای منطقه تون رو از هواشناسی شهرتون بپریسید

این نظر توسط حسینی در تاریخ 1395/08/25 و 10:50 دقیقه ارسال شده است

سلام
بنده مدت زیادی است مطالعه و بررسی کردم پروژه پرورش آلوئه ورا در قم
خواستم اگر مایل هستید کمکم فرمایید
ممنون
درخدمتم

این نظر توسط علیرضا در تاریخ 1395/08/23 و 16:57 دقیقه ارسال شده است

با سلام
1.حداقل متراژ مناسب زمین برای پرورش آلوئه ورا چقدر باید باشد؟
2. آیا اجاره زمین مقرون به صرفه است؟
3.میزان سرمایه لازم برای 5000 متر زمین در دوره یکساله چقدر است؟(شامل کاشت و داشت و برداشت)
پاسخ : حداقل متراژ برای کسب درامد از پرورش آلوئه ورا 1000 متراست
اجاره زمین در صورتی که بالای 5000 متر بکارید بصرفه است
میزان سرمایه برای 5000 متر زمین حدود 60 تا 70 میلیون تومان میباشد البتهت بسته به آب و هوای شهر شما دارد ممکنه نیاز به گلخونه نباشه در این صورت هزینه ها بسیار پایین میاد

این نظر توسط Mreza Akbari در تاریخ 1395/08/21 و 19:05 دقیقه ارسال شده است

سلام یه زمین دارم تو منطقه بویین زهرا که یک هکتارشو میخوام به این کار اختصاص بدم با توجه به شرایط اب و هوایی قزوین نیاز به گلخانه داریم یا نه چون یک هکتار هزینه زیادی برای ایجاد و راه اندازی گلخانه داره و یه سوال دیگه مززان ابیاری بیشتر در این گیاه باعث رشد بیشتر وبهتر میشه یا باعث خرابی
پاسخ : بله قزوین نیاز به گلخونه داره و ابتدا بهتره با متراژ پایین تر شروع کنید تا تجربه کسب کنید سپس افزایش سطح کشت بدید
در ضمن افزایش آب کمکی به رشد بهتر نمیکنه و حتی در مواردی ممکنه باعث پویدگی ریشه و بیماری قارچی هم بشه که به ضرر گیاه هست
در کل آلوئه ورا نیاز آبی کمی داره

این نظر توسط حسین در تاریخ 1395/08/16 و 23:00 دقیقه ارسال شده است

سلام من در بشـ.رویه خراسان جنوبی هستم.. اینجا زمستانها سرد و کم بارش و تابستانها جهنم است و خشک. باید چکار کرد!؟
زمین ما مناسب و مغذی است و میشه با ماسه بادی هم زهکشی را بالا برد. ecآب هم کمی بالاتر از 5هزار است.
پاسخ : با این شرایط ایجاد گلخانه الزامیه چون با توجه به زمستان ها که میفرمایید سرده بوته ها یخ میزنند.سازه گلخانه تا ار تفاع 2 متر کفایت میکنه

این نظر توسط اسماعیل مظاهری در تاریخ 1395/08/14 و 21:44 دقیقه ارسال شده است

سلام اینجانب یک هکتار دارم لطفا راهنمایی نمایید
پاسخ : سوالاتتون رو بفرمایید تاجواب بدم

این نظر توسط منیره در تاریخ 1395/08/09 و 23:06 دقیقه ارسال شده است

خوب بود


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب