loading...
گروه کتیرا پیشرو در ارائه اطلاعات صحیح پیرامون گیاهان دارویی

کتیرا

Erythroxylum cocaدرخت كوكا درختچه ای است به ارتفاع حداكثر 3 متر با شاخه های راست و رنگ مایل به قرمز. برگ ها بیضی نوك تیز به طول تا 8 سانتی متر هستند كه سطح رویی آنها سبز روشن و سطح زیرین آنها متمایل به زرد است. این برگ ها به صورت متناوب بر روی شاخه ها قرار می گیرند و طعم تلخ و قابض دارند. گل ها، كوچك به رنگ سفید مایل به زرد می باشند كه به صورت تك یا دسته سه تایی بر روی شاخه قرار می گیرند. این گل ها در نهایت به میوه ای شفت و قرمز رنگ تبدیل می شوند كه حاوی یك دانه است. قسمت مورد استفاده گیاه، برگ…

Erythroxylum cocaریخت شناسی کوکائین
درخت كوكا درختچه ای است به ارتفاع حداكثر 3 متر با شاخه های راست و رنگ مایل به قرمز. برگ ها بیضی نوك تیز به طول تا 8 سانتی متر هستند كه سطح رویی آنها سبز روشن و سطح زیرین آنها متمایل به زرد است.
این برگ ها به صورت متناوب بر روی شاخه ها قرار می گیرند و طعم تلخ و قابض دارند. گل ها، كوچك به رنگ سفید مایل به زرد می باشند كه به صورت تك یا دسته سه تایی بر روی شاخه قرار می گیرند. این گل ها در نهایت به میوه ای شفت و قرمز رنگ تبدیل می شوند كه حاوی یك دانه است. قسمت مورد استفاده گیاه، برگ ها هستند.
این گیاه بومی شمال غربی آمریكای جنوبی، به خصوص پرو و بولیوی است. درختچه كوكا در نقاط دیگر دنیا از جمله آرژانتین، ونزوئلا، اكوادور، كلمبیا، شیلی، جاوه و شرق آفریقا كشت می گردد. این گیاه در ایران رویش ندارد.

تاریخچه:

مقادیر بسیار كمی از برگ كوكا در مومیایی های سه هزار سال قبل یافت شده است.مطالعات ارزشمند باستان شناسان نشان می دهد.جویدن برگ كوكا در قرن 6 بعد از میلاد رایج بوده است.

از صدها سال پیش، از برگ كوكا در كشورهای پرو، بولیوی، هند و ساكنان كوه های آنداستفاده می شده است. در تابوت های قدیمی كشورپرو مجسمه هایی در حال استعمال كوكا كشف شده است.

مردم این نواحی برای احساس سرخوشی، انجام كارهای سخت و جدی، راه رفتن زیاد و تحمل گرسنگی و تشنگی برگ كوكا را می جویدند.

اولین بار اسپانیایی ها مشاهده كردند كه چگونه بومیان آمریكای جنوبی به وسیله جویدن برگ های كوكا با خستگی مبارزه می كنند. برگ كوكا در سال 1596 میلادی یك داروی گیاهی اعلام شد.

در سال 1860، ماده كوكائین از برگ كوكا استخراج و مشخص شد وقتی روی زبان قرار می گیرد، ایجاد بی حسی می كند.

آنجلو ماریانی اولین بار در سال 1880 دارویی نوشیدنی به نام شراب ماریانی یا شربت كوكا ساخت كه دارای 11 درصد الكل و مقداری كوكائین بود. در سال 1884 فروید، روانشناس مشهور، كوكائین را برای انواع بیماری ها و معتادان به الكل و مرفین توصیه می كرد. در سال 1886، نوشابه ای حاوی كوكائین و كافئین به نام كوكا كولا به بازار عرضه شد؛ ولی در سال 1906 كوكائین آن حذف گردید.
تركیبات مهم:

مهم ترین تركیبات برگ كوكا، آلكالوئید كوكائین می باشد كه به میزان 3/0 تا 5/1 درصد و به طور متوسط 8/0 درصد در برگ تازه وجود دارد. به غیر از این ماده آلكالوئیدهای دیگری از جمله تروكسیلین، هیگرین، تروپاكوكائین، نیكوتین، اكگونین و ده ها ماده دیگر در برگ گیاه وجود دارند.

برگ های برداشت شده گیاه کوکادارو شناختی و اثرات مهم:

جذب كوكائین از برگ كوكا به مراتب كندتر و تأثیرش كمتر از كوكائین خالص است. همجنین اثرات ایجاد سرخوشی و فعالیت های روانی آن متفاوت می باشد.بعضی مبلغان كوكا ادعا می كنند كه كوكائین به تنهایی اثرات برگ كوكای عمل آورده شده را كه به صورت جویدنی و یا به صورت چای مصرف می شود، ندارد. ولی به هر حال مطالعات نشان داده است در خون افرادی كه از چای برگ كوكا استفاده كرده اند به مقدار كم كوكائین وجود دارد.

كوكائین یك ماده بی حس كننده موضعی و محرك قوی سیستم عصبی است. اثرات كوتاه مدت آن مشابه آمفتامین هاست و باعث افزایش انرژی و سرخوشی می گردد. كوكائین به وسیله استنشاق، كشیدن (مصرف دود آن)، تزریق و یا جویدن(خوردن) برگ ها جذب خون شده و به مغز می رسد. جذب آن با روش تزریق و یا كشیدن، سریع تر از روش های دیگر است. در مطالعاتی مشخص شده كه كوكائین 10تا15 ثانیه بعد از تزریق و 6تا8 ثانیه بعد از كشیدن به مغز می رسد. البته با كشیدن(تدخین)، میزان كمتری كوكائین به مغز می رسد.

اثراتی كه پس از مصرف كوكائین ایجاد می شود، شامل افزایش ضربان قلب، نبض، تنفس، درجه حرارت بدن، فشار خون، گشاد شدن مردمك چشم، كاهش اشتها، رنگ پریدگی، تعریق شدید، بی قراری، هیجان، لرزش دست ها، توهم، عدم هماهنگی حركات، گیجی، تهوع، تب، تاری دید، اسپاسم عضلات، اغتشاشات مغزی، درد در ناحیه پا، فشار بر قفسه سینه، تشنج و گاهی مرگ است. مهم ترین علامتی كه معتادان به كوكائین دارند، فرو رفتگی گونه آنهاست.

در افراد مختلف پس از استنشاق 25 تا 150 میلی گرم كوكائین در روز،در مدت كوتاهی اثرات سرخوشی، احساس نیرومندی، كاهش گرسنگی و تحریك قوای جنسی پدید می آید و پس از مدتی (حدود یك ساعت) معمولأ مصرف كننده در حالت افسردگی فرو می رود.

این حالت افسردگی باعث می شود فرد برای رهایی از آن مقدار بیشتری كوكائین مصرف كند و همین باعث اعتیاد او می شود.

اثرات بلند مدت مصرف كوكائین شامل لاغری، بی خوابی،یبوست، ضعف قوای جنسی، اشكال در تنفس، اشكال در ادرار كردن، تهوع، كم خونی، رنگ پریدگی، تعریق شدید، درئهای شكمی، اسهال، سوء هاضمه، سردرد، لرزش دست ها، تشنج، اسپاسم عضلات، آبریزش بینی، جوش های پوستی، زخم مخاط بینی، بی قراری، اضطراب، گیجی، افسردگی، تحریك پذیری، زود عصبانی شدن و رفتار تهاجمی، تمایل به خودكشی، توهم، اختلال در حس های بینائی، شنوایی و بویایی، ناراحتی های روانی و اختلال ادراك زمان و مكان می باشد.

مصرف بیش از حد كوكائین باعث مرگ می گردد. كوكائین می تواند باعث افزایش از حد فشار خون و در نهایت منجر به خونریزی مغز شود. همچنین مرگ می تواند ناشی از بروز مشكلات قلبی و تنفسی مصرف كننده كوكائین باشد.

طی آزمایش هایی مشخص شد كه كوكائین در حیوانات می تواند آثار مخربی مشابه انسان ایجاد كند.

این آزمایش ها روی موش و میمون انجام شد.

استفاده های سنتی:

طب سنتی: از قدیم برگ كوكا را به عنوان محركی قوی برای رفع خستگی، گرسنگی و تشنگی به كار می برند. یكی از كاربردهای سنتی دیگر آن در بیماری ارتفاعات بوده است. همچنین از آن به عنوان بی حس كننده در سردرد، روماتیسم و زخم ها استفاده می كردند.استفاده های بومی از كوكا شامل درمان مالاریا، زخم ها، آسم، كمك به هضم، افزایش قوای جنسی و افزایش طول عمر بوده و مطالعات جدید بعضی از آنها را تأیید كرده است.

مراسم مذهبی: استفاده از كوكا از زمان قدیم تاكنون در بعضی مراسم مذهبی در میان مردم پرو، بولیوی، اكوادور، كلمبیا، شمال آرژانتین و چایل رایج است. فرآوردهای سنتی كوكا به صورت جویدنی و چای بوده است.برگ و میوه کوکاموارد قانونی كوكا:

برگ كوكا یكی از مواد خام كارخانجات تهیه داروهای وابسته به كوكائین است. این داروها به عنوان محرك های قوی و بی حس كننده مصرف می شوند. البته در سال های اخیر عمومأ از بی حس كننده های سنتزی(مصنوعی) به جای محصولات كوكائین استفاده می شود.یكی از این داروها پروكائین است.

كشت، فروش و فرآوری برگ كوكا در كشورهای بولیوی،پرو،چایل و آرژانتین قانونی است.

سازمان ملل از سال 1961 ممنوعیت استفاده از برگ كوكا را به جز در موارد پزشكی و علمی اعلام كرده است.

مهم ترین اثرات گزارش شده:

ضد درد، بی حس كننده، ضدباكتری، افزایش دهنده قوای جنسی، قابض، سرطانزا، ضدنفخ، محرك سیستم عصبی مركزی، هضم كننده، ادرار آور، ایجاد سرخوشی، توهم زا، بازكننده مردمك چشم، مخدر، فلج كننده، محرك، ملین، سقط كننده، جلوگیری از تشكیل پادتن ها در مقابل پادگن ها و جنون آور.

نكات قابل توجه:

1-باوجودی كه برگ درخت كوكا مدت ها مورد استفاده بومیان بعضی كشورها به منظورهای مختلف(حتی در مراسم مذهبی) بوده است و آثار و خواص مثبت و منفی دارد، ولی تحقیقات بسیار زیاد سال های اخیر عوارض جانبی و خطرات وحشتناك فردی و اجتماعی آن را اثبات نموده؛ به طوری كه سازمان ملل مصرف آن را ممنوع اعلام كرده است.

همچنین در سال های اخیر و با پیشرفت علوم مختلف، از جمله داروسازی و شیمی، مواد زیادی به روش طبیعی یا مصنوعی ارائه شده اند كه جایگزین اثرات مثبت برگ كوكاست؛ بنابراین استفاده از این گیاه ضرورتی ندارد و ممنوعیت مصرف آن در جهان از نظر علمی و عقلی صحیح می باشد. باید در نظر گرفت كه موارد لزوم پزشكی و یا علمی آن مجاز شناخته شده است.

2-زمانی كه نوشابه كوكا كولا به بازار ارائه شد، دو ماده اصلی آن یعنی كوكائین، از برگ درخت كوكا و كافئین از دانه های گیاه كولا تهیه می شد.(حرفKمربوط به Kola ترجیحأ به Cتبدیل شد تا نام فرآورده را COCACOLA بگذارند) در سال 1891 كندلر بنیانگذار شركت كوكا كولا فرمولی تهیه نمود كه در هر شیشه نوشابه 9 میلی گرم كوكائین وجود داشت. این میزان در سال 1903 از نوشابه ها حذف شد، امروزه از دانه های كولا به عنوان طعم دهنده و منبع كافئین در نوشابه های كولا استفاده می شود.
کوکائین به نام های زیر معروف است

Toot،Blow،Snow،Okey koke،Nose candy،Hunter،C،Coke،Charlie،Bazooka،Roket fuel crack،The lady

كوكائین به صورت پودر سفید یا بی رنگ، بی بو و تلخ مزه به فرمول
C17H21NO4 می باشد كه از برگ گیاه كوكا استخراج می شود. این ماده عمومأ به صورت مایع هیدروكلراید وجود دارد.

کوکائین

درباره : شناخت گیاهان دارویی ,
برچسب ها : کاشت کوکائین , کشت کوکا , گیاه کوکا , کوکا چیست , کوکائین چیست , برگ های کوکا , بذر کوکا , خرید و فروش بذر کوکا , کاشتن گیاه کوکا , خواص کوکائین , مضرات کوکائین , ساخت کوکائین , میزان مصرف کوکائین , چقدر کوکائین مصرف کنیم ,
بازدید : 22795 تاریخ : شنبه 11 / 10 / 1395 زمان : 1:6 نویسنده : ALIZADE نظرات ()
مجموعه کامل و بی نظیر کتاب های گیاهان دارویی
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط مجید جمشیدی سیانکی در تاریخ 1399/09/27 و 19:12 دقیقه ارسال شده است

سلام منم بذر کوکا میخام لطفا با منم تماس بگیرید

این نظر توسط رضا در تاریخ 1399/06/30 و 20:01 دقیقه ارسال شده است

سلام من بذر کوکل لازم دارم اگه فروشنده بودید به ای دی تلگرامم پیام بدید @Bamabeh
منتظر شما فروشنده عزیز هستم😊

این نظر توسط reza در تاریخ 1399/04/03 و 3:41 دقیقه ارسال شده است

سلام دوستان عزیز من دربدر این کوکا شدم..کسی داره اطفا بمانم بده دربدر شدم ..تا حدی که میخوام بدم پرو و یا شیلی دنبالش..جدی میگم..تو فکرم اگه گیر نیارم برم بیارم..این شماره تلگرامم @Rb_el_magico هرکی ال مگیکوئه با من حتما تماس بگیره..ال مگیکو در فرهنگ آمریکای جنوبی به کسی میگن که رویای بزرگ داره و براش عظمتش جزم کرده تا دریای بیکران چیزی که میخواد برسه ..من به تعدادبیشناری ال مکزیکو میخوام تا مث برادر کنارم باشن و باهاشون کار کنم و زندگی.

این نظر توسط reza در تاریخ 1399/04/03 و 3:19 دقیقه ارسال شده است

سلام دوستان عزیز من دربدر این کوکا شدم..کسی داره اطفا بمانم بده دربدر شدم ..تا حدی که میخوام بدم پرو و یا شیلی دنبالش..جدی میگم..تو فکرم اگه گیر نیارم بدم بیارم..این شماره مه 09351522188

این نظر توسط reza در تاریخ 1399/04/03 و 3:12 دقیقه ارسال شده است

سلام دوستان عزیز لطفا اگه بذر کوکا سراغ دارین به منم اطلاع بدین دربدرشم..ممنون التماس تماس دارم 🌷🌷🌷🌷

این نظر توسط reza در تاریخ 1399/04/03 و 1:28 دقیقه ارسال شده است

سلام..لطفا درصورتیکه بذر کوکا برای فروش دارید بمن اطلاع بدید ممنون میشم 09351522188
arbimoozik@gmail.com

این نظر توسط مهدی در تاریخ 1399/03/14 و 10:59 دقیقه ارسال شده است

من بذر کوکا احتیاج دارم
۰۹۰۱۲۸۸۰۳۹۴

این نظر توسط محمد در تاریخ 1399/01/24 و 12:08 دقیقه ارسال شده است

سلام منم میخوام با تشکر mohammad12342@gmail.com

این نظر توسط محسن در تاریخ 1399/01/09 و 13:17 دقیقه ارسال شده است

آقا من این بذرو تهیه کردم و‌ تو گلدون کاشتم ولی نمیدن کود چی براش بزنم خوبه یا خاکش چی باشه خوبه
یه‌کم‌ضعیفه انگار
آگه کسی بلده بهم بگه ممنون میشم
تلگرام @mohsen01368
با تشکر

این نظر توسط محمد محمدی در تاریخ 1398/11/24 و 18:03 دقیقه ارسال شده است

با سلام.من جهت پروژه دانشگاهی احتیاج به درختچه یا بذر کوکا دارم اگه فروشندههستید جواب بدید ممنون.۰۹۰۱۲۸۸۰۳۹۴

این نظر توسط مهدی در تاریخ 1398/11/24 و 15:39 دقیقه ارسال شده است

خریدار بذر کوکا هستم.۰۹۰۱۲۸۸۰۳۹۴ لطفا تماس بگیرید

این نظر توسط مهدی در تاریخ 1398/11/21 و 21:21 دقیقه ارسال شده است

برای کار تحقیقاتی بزر کوکا لازم دارم و همچنین چگونگی شرایط گلخانه ای.۰۹۰۱۲۸۸۰۳۹۴

این نظر توسط مهدی در تاریخ 1398/11/21 و 20:56 دقیقه ارسال شده است

با سلام.من برای تحقیق و پژوهش دانشگاهی نیازمند بزر کوکا هستم

این نظر توسط آرمان رضایی در تاریخ 1398/08/12 و 13:03 دقیقه ارسال شده است

armanrezaei1990@gmail.com
خریدار بذر کوکا

این نظر توسط Nicet3c در تاریخ 1398/07/02 و 15:25 دقیقه ارسال شده است

سلام
منم میخوام
Nicet3c@gmail.com

این نظر توسط اریا در تاریخ 1398/06/22 و 16:43 دقیقه ارسال شده است

خریدار بذر کوکا هستم ۰۹۳۵۱۰۸۸۰۴۷ برای کار تحقیقاتی دانشگاه
تشکر

این نظر توسط Saeedgobani در تاریخ 1398/04/21 و 2:29 دقیقه ارسال شده است

برای خرید بذر کوکا در تهران یا کرج چطوری میتونم اقدام کنم ؟؟؟اصلا از کجا میشه خرید

این نظر توسط اسما در تاریخ 1398/03/26 و 3:51 دقیقه ارسال شده است

سلام فرمول ساخت کوکائین مصنوعی رو فهمیدم گفتم برای شمام بذارم
برای ساخت کوکائین مصنوعی باید شیمیدان باشید چون فرمولش رو دانشمندان هنوز کشف نکردن چه برسه منه کله پوک

این نظر توسط اسما در تاریخ 1398/03/26 و 3:47 دقیقه ارسال شده است

با سلام لطفا طرز تهیه کوکائین مصنوعی رو هم توضیح بدید شنیدم دانشمندان به تازگی تونستن با ترکیبات کوکائین رو استخراج کنن و روش ساختن کوکئین تقلبی یا همون کوکائین مصنوعی رو پیدا کنن
درسته آیا؟؟

این نظر توسط پوریا در تاریخ 1398/03/18 و 0:48 دقیقه ارسال شده است

سلام دوست عزیز به تعداد کمی بذر کوکا احتیاج دارم فقط یک عدد اگر فروشنده هستید ایمیل بزنید

این نظر توسط حمید در تاریخ 1397/12/02 و 21:01 دقیقه ارسال شده است

سلام بنده برای کار تحقیقاتی نیازمند بذر کوکا هستم. چطور میتونم تهیه کنم؟
پاسخ : برای چه تحقیقاتی لازم دارین پروژه دانشگاهی یا شخصی؟

این نظر توسط میثم در تاریخ 1397/08/24 و 20:51 دقیقه ارسال شده است

دوست عزیز شماره آقایه انصاری رو لطف میکنید..
یا اگر کسی بذر کوکا سراغ داره شماره یا راه ارتباطیشو ارسال فرمایید

این نظر توسط ایکس در تاریخ 1397/08/24 و 14:46 دقیقه ارسال شده است

بذر گیاه کوکا نیازداریم

این نظر توسط مهرآذر در تاریخ 1397/07/16 و 20:18 دقیقه ارسال شده است

با سلام من مقداری بذر کوکا نیاز دارم لطفا قیمت رو بفرماید هر چقدر باشه پرداخت میشه

این نظر توسط ram در تاریخ 1397/07/16 و 8:42 دقیقه ارسال شده است

سلام ،خواستارزبذر شادانه و كوكايين هستم با قيمت در خواستي شما ممنون

این نظر توسط ملوندی در تاریخ 1397/07/12 و 15:02 دقیقه ارسال شده است

با سلام مقدار 6 پوند بذر کوکا وارداتی از ونزوئلا با درصد جوانه زنی بالا در شرکت موجوده و فقط برای مصارف تحقیقاتی به دانشجویان و اساتید با نامه از دانشگاه فروخته میشه برای خرید به آدرس و شماره تلفن برای ادمین ارسال شده مراجعه کنید
توجه کنید فقط برای مصارف تحقیقاتی فروخته میشه
با تشکر از سایت کتیرای عزیز

این نظر توسط s در تاریخ 1397/07/12 و 11:35 دقیقه ارسال شده است

سلام لطفا شماره بدید منم بذر میخوام 09376808658

این نظر توسط mohamad در تاریخ 1397/07/11 و 14:25 دقیقه ارسال شده است

salam man b daneye coca niyazmandam agar mojode kharidaram

این نظر توسط جواد در تاریخ 1397/07/08 و 10:58 دقیقه ارسال شده است

سلام علیکم بنده دانشجوی دکتری فیزیولوژی گیاهی هستم
وبذر این درخت را برای تحقیقات روی اثر نانوذرات روی مکانیزم این گیاه لازم دارم
لطفا عنایت فرمایید و برای تهیه این بذر کمکم کنید
M.j.holghoomi@gmail.com

این نظر توسط اصغر در تاریخ 1397/06/29 و 4:31 دقیقه ارسال شده است

با سلام خریدار بذر کوکا هستم لطفا با ایمیلم تماس بگیرید

این نظر توسط دکتر در تاریخ 1397/06/20 و 19:03 دقیقه ارسال شده است

Dordakant@gmail.com
به تعداد بالا خریدارم
فقط بذر کوکا

این نظر توسط احمد در تاریخ 1397/06/20 و 1:54 دقیقه ارسال شده است

آقای انصاری لطفاً بهم ایمیل بدید خریدار بذرهاتون هستم

این نظر توسط فربد در تاریخ 1397/06/14 و 12:47 دقیقه ارسال شده است

سلام منم بذر کوکا میخوام اگه دارید خریدارم
ای میل کنید قیمت و شرایط رو farbod.bastan.0@gmail.com


این نظر توسط رضا در تاریخ 1397/06/10 و 16:43 دقیقه ارسال شده است

سلام شماره ی اقای انصاری رو بی زحمت بدین مشتری هستم ممنون از سایت خوبتون

این نظر توسط m در تاریخ 1397/05/23 و 2:38 دقیقه ارسال شده است

خریدار بذر کوکا ، iman.beiranvand@ gmail.com

این نظر توسط سونیا در تاریخ 1397/05/14 و 1:48 دقیقه ارسال شده است

سلام خریدار بذر کوکا هستم جهت مصرف درمانی لطفا به این شماره واتس اپ کنید
00336*******

این نظر توسط Shahab در تاریخ 1397/05/02 و 4:32 دقیقه ارسال شده است

Salam aghaye andari lotfan baraye manam email konid man mikham

این نظر توسط داوود در تاریخ 1397/03/01 و 0:36 دقیقه ارسال شده است

سلام
من خریدار بذر کوکا هستم ایمیلم رو براتون میفرستم اگر مقدور هست شماره آقای انصاری رو برام بفرستید
ممنون از اطلاعاتتون

این نظر توسط علی در تاریخ 1397/02/23 و 14:19 دقیقه ارسال شده است

سلام من خریدار بذر کوکا هستم اگه در توان هست شماره این دوستمون انصاری رو به من ایمیل کنید ممنون.

این نظر توسط کاشت بذر کوکا در گلدان در تاریخ 1397/02/03 و 19:00 دقیقه ارسال شده است

سلامدر مورد کاشت بذر کوکا راهنمایی میخواستم خاک و دمای کاشت چطوری باید باشه توی گلدون میشه کاشت یا باید کوکا توی گلخونه بکاریم؟
پاسخ : به دلیل اینکه این گیاه بومی ایران نیست باید توی گلخونه کاشته بشه. در حال تهیه مطلبی آموزشی در مورد کاشت گیاه کوکا هستیم که به زودی در همین وب سایت ارائه میدیم

این نظر توسط احسان در تاریخ 1397/02/02 و 3:41 دقیقه ارسال شده است

سلام به قیمت خوب خریدارم لطفا شماره تماس
خشخاش- شاهدونه-استویا-کاکتوس لوفوفوسی رو گیر اوردم وای کوکا خیر کلکسیونم این گیاهو کم داره ممنون میشم

این نظر توسط میلاد در تاریخ 1397/01/31 و 13:59 دقیقه ارسال شده است

سلام من خریدار بذر کوکا هستم اگه میشه بهم ایمبل بزنید
باتشکر
milad.mz222@gmail.com

این نظر توسط هوتن در تاریخ 1397/01/30 و 15:00 دقیقه ارسال شده است

سلام
شماره این بنده خدارو بدین بی زحمت

این نظر توسط قروش بذر کوکا در تاریخ 1397/01/26 و 18:04 دقیقه ارسال شده است

سلام بنده خریدار بذر کوکا هستم شما بذر کوکا برای فروش دارید
چطور میتونم تخم کوکا رو بخرم

این نظر توسط انصاری در تاریخ 1397/01/06 و 23:59 دقیقه ارسال شده است

سلام بنده فروشنده بذر کوکا در ایران هستم و مقداری برای مصارف تحقیقاتی از آمریکای جنوبی وارد کردم شماره تلفنم رو براتون ایمیل کردم لطفا اگه کسی نیاز داشت شماره منو بهش بدید

این نظر توسط Akbar mohamadi در تاریخ 1396/05/20 و 12:08 دقیقه ارسال شده است

سلام.من گیاهی را میخواهم پرورش بدهم که شرایطی مانند کوکا دارد،شرایط گلخانه ای ، از نظر دما ، رطوبت، خاک و کودها به چه میزان باید باشد،یا لا اقل قبل از اقدام از کجا میتوانم اطلاعات کسب کنم.بنده را راهنمایی بفرمائید.باتشکر

این نظر توسط در تاریخ 1396/04/09 و 20:45 دقیقه ارسال شده است

ايادر ايران درشرايط گلخانه اي رشد ميكند اصلا به هرروشي در اينجا رشد ميكند
پاسخ : بله در شرایط گلخانه ای هر گیاهی قابل کشت است همچنین در مناطق جنوبی ایران میشه گیاه کوکا رو کاشت اما کشت اون احتمالا غیرمجازه

این نظر توسط حسام آهنچی در تاریخ 1395/10/16 و 23:21 دقیقه ارسال شده است

سلام چطوری میتونم بذر گیاه کوکا رو بخرم؟شما برای فروش ندارید؟
پاسخ : خیر حمل و نگهداری بذر گیاه کوکا همانند بذر شاهدانه و خشخاش مجازات در پی دارد


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب